Lubelskie: Cała trasa S19 w budowie. Wojewoda wydał zezwolenie na rozpoczęcie prac - wlubelskim.pl

Lubelskie: Cała trasa S19 w budowie. Wojewoda wydał zezwolenie na rozpoczęcie prac

Wojewoda lubelski wydał dziś (29 listopada) zgodę na budowę ostatniego, 20-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19. Odcinek od węzła Niedrzwica Duża do węzła Kraśnik Północ to ostatni z sześciu jakie powstaną na terenie województwa lubelskiego w ciągu trasy S19 Lublin – Rzeszów.

Decyzja pozwala wykonawcy na rozpoczęcie robót i wejście na plac budowy, tym samym prace będą trwać na całej długości trasy w województwie lubelskim. Zakres inwestycji obejmuje budowę dwujezdniowej drogi szybkiego ruchu w standardzie S, 1 węzła drogowego, budowę miejsc obsługi podróżnych, przejazdów awaryjnych i wjazdów na drogę ekspresową, budowę i przebudowę zjazdów z dróg obsługujących lub dróg innych kategorii, a także przebudowę i rozbudowę dróg powiatowych.

Droga ekspresowa S19 stanie się częścią szlaku Via Carpatia, który połączy północ Europy z Południem. „Polski” fragment drogi szybkiego ruchu będzie miał ponad 700 kilometrów na obszarze czterech województw: podkarpackiego, lubelskiego, mazowieckiego i podlaskiego. Nowy korytarz transportowy połączy litewską Kłajpedę z greckimi Salonikami. Trasa przebiegać będzie przez Litwę, Polskę, Słowację, Rumunię, Bułgarię i Grecję.