Łęczna: Nietrzeźwy kierowca usiłował uciec przed policjantami - wlubelskim.pl

Łęczna: Nietrzeźwy kierowca usiłował uciec przed policjantami

Przed północą łęczyńscy policjanci zauważyli citroena, którego kierowca na widok policjantów gwałtownie skręcił w drogę gruntową. Pomimo wydawania sygnałów dźwiękowych i świetlnych kierowca kontynuował jazdę. Po zatrzymaniu i zbadaniu stanu trzeźwości 63-letniego kierującego okazało się, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj policjanci podczas patrolowania miejscowości Kajetanówka, zauważyli pojazd marki citroen, którego styl jazdy wzbudzał podejrzenie, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Na widok funkcjonariuszy 62-letni mężczyzna nagle skręcił w drogę gruntową. Pomimo wydawania sygnałów dźwiękowych i świetlnych kierowca nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Finalnie podejrzany kierowca zjechał na posesję. W trakcie sprawdzania stanu trzeźwości odtrącił urządzenie Alcoblow i oświadczył, że jest u siebie i nikt go nie będzie kontrolował.

Mieszkaniec gminy Milejów został obezwładniony i policjanci użyli wobec niego kajdanek a następnie przewieźli do KPP w Łęcznej. Mężczyzna, który zasiadał za kierownicą samochodu wydmuchał ponad 2 promila alkoholu.

Nieodpowiedzialny 62-letni mężczyzna będzie musiał się pożegnać na dłuższy czas z prawem jazdy. Poza tym grozi mu kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz dotkliwe konsekwencje finansowe.