Siedliszcze: Wyprzedzanie przyczyną śmiertelnego wypadku - wlubelskim.pl

Siedliszcze: Wyprzedzanie przyczyną śmiertelnego wypadku

Policjanci wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym w miejscowości Chojno Nowe Drugie (gmin Siedliszcze). 62-latek kierujący volvo podczas wyprzedzania kilku pojazdów zderzył się czołowo z nadjeżdżającą z naprzeciwka ciężarową scanią. Mężczyzna zginął na miejscu zdarzenia.

Wczoraj około godziny 14.30 dyżurny otrzymał zgłoszenie o zderzeniu samochodów w miejscowości Chojno Nowe Drugie na terenie gminy Siedliszcze. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Volvo 62-letni mieszkaniec gminy Siedliszcze podczas wyprzedzania kilku pojazdów zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka samochodem ciężarowym marki Scania, którym kierował 27 letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego.

Na skutek tego samochód ciężarowy uderzył jeszcze w samochód osobowy marki Fiat, którym kierował 45-letni chełmianin. W wyniku doznanych obrażeń śmierć na miejscu poniósł kierowca volvo. Innym osobom nic się nie stało. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że kierowca scanii był trzeźwy.

Teraz policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego.