Rusza budowa S19 pomiędzy Lublinem, a Niedrzwicą Dużą - wlubelskim.pl

Rusza budowa S19 pomiędzy Lublinem, a Niedrzwicą Dużą

We wtorek rozpoczęto prace przy budowie kolejnego odcinka drogi S19 pomiędzy Lublinem, a Niedrzwicą Dużą. W symbolicznym wbiciu łopaty uczestniczył wojewoda Przemysław Czarnek, poseł na Sejm Lech Sprawka, dyrektor lubelskiego GDDKiA Mirosław Czech i radny sejmiku Marek Wojciechowski.

„Cieszę się ogromnie, że uczestniczymy w historycznej chwili otwierania komunikacyjnego  województwa lubelskiego. Zrobiliśmy już to 6 września, bo wyprowadziliśmy drogę ekspresową w kierunku Warszawy i jeździmy w kierunku Garwolina, wszyscy to zauważamy, bo świetnie nam się jeździ” mówił Przemysław Czarnek.

Obecnie prace trwają na czterech z sześciu odcinków przebiegających przez województwo lubelskie. W realizacji pomiędzy Lublinem i Sokołowem Małopolskim jest blisko 130 km przyszłej drogi S19. W województwie lubelskim jeszcze jeden odcinek czeka na zezwolenie na realizację inwestycji drogowej – pomiędzy Niedrzwicą Dużą i Kraśnikiem.

Pierwsze odcinki drogi S19 mają zostać oddane do użytku w 2021 roku, a cała trasa pomiędzy Lubliniem, a Sokołowem Małopolskim w połowie 2022 roku.