Nowa droga na Ziemi Włodawskiej - wlubelskim.pl

Nowa droga na Ziemi Włodawskiej

Gmina Włodawa otrzymała kolejne pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych. Umowę na budowę drogi w Żukowie Wójtowi Dariuszowi Semeniukowi wręczył doradca wojewody lubelskiego dr Konrad Sawicki.

Gmina otrzyma dofinansowanie w kwocie 460 526,00 zł, a objęta nim została droga gminna w Żukowie łącząca drogę wojewódzką 812 z drogą powiatową. Łączny koszt inwestycji wynosi 933 752,87 zł.

„To ważna droga dla społeczności Żukowa i cieszę się, że dzięki rządowemu wsparciu mieszkańcy tej miejscowości niebawem będą mogli korzystać z nowej inwestycji, co niewątpliwie poprawi komfort ich życia. Zależy nam, aby pieniądze trafiały również do małych miejscowości, bo to daje szansę na zrównoważony rozwój tych obszarów i to właśnie robimy. Dotrzymujemy słowa” – zaznaczył dr Konrad Sawicki wręczając umowę na wykonanie inwestycji.

Zakres inwestycji obejmuje budowę drogi o długości 975 mb o nawierzchni z betonu asfaltowego, wykonanie utwardzonych poboczy oraz oznakowania pionowego. 2 października odbyło się otwarcie ofert w postępowaniu przetargowym i w najbliższym czasie zostanie zawarta umowa na realizację budowy drogi.

Jeżeli pogoda pozwoli, to jeszcze w tym roku mieszkańcy będą mogli korzystać z nowo wybudowanej drogi.