Czarnek dla wLubelskim.pl: W Lublinie potrzebna jest pełna mobilizacja - wlubelskim.pl

Czarnek dla wLubelskim.pl: W Lublinie potrzebna jest pełna mobilizacja

Już w najbliższą niedzielę (13 października) odbędą się wybory parlamentarne w Polsce.  Sondaże wskazują na wygraną Prawa i Sprawiedliwości. Partia Jarosława Kaczyńskiego mobilizuje jednak wyborców bo obawia się, że w nowym Parlamencie przelicytować ją może totalna opozycja rozbita na PO, SLD, PSL i Konfederację. Dlatego PiS już teraz liczy każdy mandat. Z wewnętrznych obliczeń wynika, że dużo zależeć będzie mieszkańców Lublina.

W niedzielę Polacy wybiorą na 4-letnią kadencję Posłów i Senatorów. Z Lubelszczyzny do Parlamentu trafi łącznie 27 Posłów na Sejm: 15 w okręgu lubelskim i 12 w chełmsko-zamojskim oraz 5 Senatorów w jednomandatowych okręgach wyborczych. Lubelskie

Sondaże publikowane na łamach regionalnej prasy wskazują na pewne zwycięstwo PiS, które w województwie lubelskim ma uzyskać przynajmniej 18 mandatów do Sejmu, w tym 10 w okręgu lubelskim i 8 w chełmsko zamojskim. Jednak wewnętrzne obliczenia partii wskazują, że wynik może być lepszy, ale wszystko zależy od mieszkańców Lublina.

– Dlatego apeluję do wyborców PiS o mobilizację. Przekonujcie swoich bliskich, przyjaciół, osoby niezdecydowane, że warto nam zaufać.  Przez ostatnie 4 lata pokazaliśmy, że potrafimy rządzić i traktujemy Polaków poważnie. Dotrzymujemy słowa, jesteśmy wiarygodniprzekonuje wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.

W Lublinie rozstrzygnie się też walka o mandat senatorski. Jest trzech kandydatów. PiS wystawił Wiceministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – Krzysztofa Michałkiewicza.

– To będzie bardzo ważne głosowanie. Proszę o głos na naszego kandydata. Opozycja zapewne będzie starała się paraliżować pracę przyszłego Sejmu, torpedując projekty uchwał w Senacie – dodaje Przemysław Czarnek.

Podczas ostatnich wyborów do Europarlamentu PiS w skali województwa uzyskało 58,95% poparcia. Największą popularnością partia rządząca cieszyła się w powiecie janowskim 77,57%, i łukowskim 71,73%.  Zaskakującym sukcesem okazała się jednak batalia w Lublinie, gdzie wygrał z konkurencją, uzyskując  42,86% głosów. Teraz Lublin znów jest w centrum uwagi. Jeśli w niedzielę PiS poprawi tutaj swój wynik z ostatnich wyborów to w skali okręgu może zdobyć dodatkowy mandat kosztem opozycji i zapewnić bezpieczną przewagę, niezbędną do kontynuowania rządów na kolejne 4 lata.