Lubartów: Funkcjonariusze Straży Granicznej zabezpieczyli 75 tys. paczek papierosów - wlubelskim.pl

Lubartów: Funkcjonariusze Straży Granicznej zabezpieczyli 75 tys. paczek papierosów

75 tys. paczek nielegalnych papierosów wartych ponad milion zł, ujawnili funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Olbrzymia kontrabanda znajdowała się w ciężarówce, która miała przewozić europalety.

1 października br., funkcjonariusze z Wydziału Operacyjno-Śledczego NOSG w Chełmie, zatrzymali na terenie powiatu lubartowskiego, do kontroli samochód ciężarowy. Nerwowe zachowanie kierowcy ciężarówki, wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy, którzy postanowili poddać auto szczegółowym sprawdzeniom. Po otwarciu naczepy okazało się, iż jest ona wypełniona kartonowymi pudłami, w których znajduje się 75 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kontrolowany obywatel Polski, wcześniej poinformował mundurowych, iż w naczepie tira przewozi tylko europalety. Szacunkowa wartość ujawnionej kontrabandy wynosi ponad 1 mln. zł.

61-letni kierowca został zatrzymany, zaś nielegalne papierosy zabezpieczono.  Postanowieniem Sądu Rejonowego w Lubartowie, wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG nie dopuścili do przemytu papierosów o wartości ponad 15 mln zł.