Dorohusk: Skradziona w Norwegii TESLA zatrzymana przez pograniczników - wlubelskim.pl

Dorohusk: Skradziona w Norwegii TESLA zatrzymana przez pograniczników

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali kolejny w tym miesiącu elektryczny samochód. W Dorohusku zatrzymano poszukiwaną w Norwegii TESLĘ o wartości 400 tys. zł.

W sobotę (28 września br.), na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku, na kierunku wyjazdowym z Polski, przerwano podróż 41 – letniemu ob. Ukrainy. Mężczyzna usiłował wyjechać z Polski, przewożąc na lawecie samochód marki TESLA model X, o szacunkowej wartości 400 000 zł.

W czasie kontroli granicznej funkcjonariusze ustalili, iż pojazd jest poszukiwany jako utracony w Norwegii. W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. Kierowca lawety, został przesłuchany w charakterze świadka.

Była to już kolejna w tym miesiącu TESLA, która została odzyskana przez funkcjonariuszy NOSG. 19 września br., również w drogowym przejściu granicznym w Dorohusku, odzyskano samochód tej marki o wartości 300 tys. zł. Auto to było również poszukiwane jako utracone w Norwegii.

Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG, odzyskali już ponad 200 pojazdów pochodzących z przestępstwa o wartości ponad 9 mln zł.