Chełm: Papierosy o wartości 210 tys. złotych nie trafią na rynek - wlubelskim.pl

Chełm: Papierosy o wartości 210 tys. złotych nie trafią na rynek

Zatrzymane papierosy z przemytu o wartości ponad 210 tys. zł, zabezpieczone radiotelefony, telefony komórkowe, tablice rejestracyjne oraz środki finansowe. To efekty akcji przeprowadzonej przez funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

W ubiegłym tygodniu, funkcjonariusze z wydziału operacyjno-śledczego NOSG w Chełmie, prowadzili działania wymierzone w przestępczość graniczną, związaną z przemytem wyrobów akcyzowych. W ich trakcie, mundurowi weszli na teren jednej z posesji znajdującej się na terenie Chełma.

Funkcjonariusze podejrzewali, iż właściciel nieruchomości może przechowywać na jej terenie znaczne ilości nielegalnych papierosów pochodzących z przemytu. Informacje te potwierdziły się podczas przeszukania znajdujących się tam pojazdów, budynków mieszkalnych oraz gospodarczych. W ich wnętrzu, funkcjonariusze SG ujawnili i zabezpieczyli prawie 15 tys. paczek nielegalnych papierosów o wartości ponad 210 tys. zł.

Jak ustalono, kontrabanda została wcześniej przemycona przez granicę z terytorium Ukrainy do Polski. Czasowo była ukryta w pojeździe na terenie posesji i stąd miała być wywieziona w głąb kraju. Na miejscu, funkcjonariusze ujawnili również przedmioty, które mogły być wykorzystywane zarówno do przemytu papierosów, jak i dalszej ich dystrybucji. Były to: radiotelefony, telefony komórkowe, tablice rejestracyjne oraz pieniądze.

Do sprawy zatrzymano obywatela Polski, mieszkańca powiatu chełmskiego. Wobec 23 – letniego mężczyzny, który odpowie teraz za przestępstwo skarbowe, zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji z zakazem opuszczania miejsca zamieszkania.