Błażejki: Pożar drewnianego domu. Znaleziono ciało 42-latka - wlubelskim.pl

Błażejki: Pożar drewnianego domu. Znaleziono ciało 42-latka

Policjanci ustalają okoliczności tragicznego w skutkach pożaru, do którego doszło wczoraj w miejscowości Błażejki. W ogniu stanął drewniany dom. W trakcie akcji gaśniczej w jednym z pomieszczeń znaleziono mieszkającego tam 42-latka. Niestety, mimo reanimacji pokrzywdzony zmarł.

Wczoraj przed południem dyżurny łukowskiej komendy został powiadomiony o pożarze drewnianego domu w miejscowości Błażejki. Skierowani na miejsce tego zdarzenia policjanci ustalili, że podczas akcji gaśniczej w jednym z pomieszczeń budynku odnaleziono mieszkającego tam 42-latka. Niestety, mimo podjętej akcji reanimacyjnej pokrzywdzony mężczyzna zmarł. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci ustalili między innymi, że dom w którym mieszkał pokrzywdzony ogrzewany był piecykiem węglowym typu „koza”.

Decyzją prokuratora ciało mężczyzny zostało zabezpieczone w celu przeprowadzenia sekcji zwłok.  Policjanci pod nadzorem Prokuratury przeprowadzą postępowanie i ustalą wszelkie okoliczności zaistniałego zdarzenia.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności podczas ogrzewania mieszkania i stosowanie się do podstawowych zasad bezpieczeństwa. Paląc w piecu należy pamiętać o tym, aby zapewnić drożność przewodów kominowych i wentylacyjnych, a także zwracać uwagę na elementy wyposażenia mieszkania znajdujące się w pobliżu pieca.