Zbigniew Ziobro na Lubelszczyźnie. Udzielił poparcia Janowi Kanthakowi - wlubelskim.pl

Zbigniew Ziobro na Lubelszczyźnie. Udzielił poparcia Janowi Kanthakowi

W czwartek Lubelszczyznę odwiedził minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Podczas konferencji prasowej w Lublinie udzielił poparcia w wyborach do Sejmu RP Janowi Kanthakowi.

Podczas konferencji prasowej Zbigniew Ziobro podkreślił wieloletnie doświadczenie i zaangażowanie Jana Kanthaka podczas pracy w Ministerstwie Sprawiedliwości.

„Jednym słowem człowiek kompetetny, człowiek bardzo pracowity i człowiek, który w sposób sprawny potrafi realizować stawiane sobie zadania. Do jego zadań na Lubelszczyźnie będzie oczywiście dalej należało realizowanie spraw, które są związane z Polską jako całą naszą ojczyzną w obszarze w szczególności wymiaru sprawiedliwości […] ale też jako poseł ziemi lubelskiej będzie miał za zadanie reprezentować interesy regionu i jego mieszkańców i na pewno będzie to robił tak samo sprawnie i dynamicznie jak w Ministerstwie Sprawiedliwości”mówił Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

W czwartek uruchomiony został także specjalny telefon interwencyjny Jana Kanthaka (81 464 32 42) pod którym mieszkańcy Lubelszczyzny mogą zgłaszać swoje problemy.

„Jako osoba młoda deklaruję, że będę stał na straży tradycji, która jest tak bardzo mocno odczuwalna tutaj na Lubelszczyźnie, tych wartości, które są tak bliskie Prawu i Sprawiedliwości i całej Zjednoczonej Prawicy. Wiemy, że 28 września będzie się odbywał marsz LGBT, mamy nadzieję, że tym razem nie tak jak zawsze nie będą powstawały obrazobórcze obrazy, że społęczeństwo nie będzie gorszone. Tutaj też będę reagował jeżeli tego typu sytuacje będą się zdarzały, trzeba reagować z całą stanowczością”podkreślił Jan Kanthak.

O godz. 16.30 Zbigniew Ziobro i Jan Kanthak uczestniczyli w spotkaniu z mieszkańcami Lubartowa, a następnie odbyło się spotkanie w Puławach.