Tereszpol: Uczniowie otrzymali wyprawki szkolne w ramach akcji Słonik Nadziei - wlubelskim.pl

Tereszpol: Uczniowie otrzymali wyprawki szkolne w ramach akcji Słonik Nadziei

Uczniowie klas I-III z Gminy Tereszpol otrzymali wyprawki szkolne. Wyposażone plecaki, piórniki i w ramach akcji Słonik Nadziei wręczył Doradca Wojewody Lubelskiego dr Konrad Sawicki wraz z wójtem gminy Tereszpol Jackiem Pawlukiem.

„Dziś obecni tu jesteśmy z akcją „Słonik nadziei”, w ramach której przekazujemy uczniom kilkadziesiąt wyprawek szkolnych. To akcja realizowana na Lubelszczyźnie od ponad 10 lat. W jej ramach pomagamy tym, którzy potrzebują wsparcia. W Tereszpolu-Kukiełkach wręczamy szkolne wyprawki. Pomogą one dzieciom i ich rodzicom płynnie wejść w nowy rok szkolny” – mówi dr Konrad Sawicki.

Doradca Wojewody Lubelskiego zaznacza, że zaangażowanie w tego typu akcję to wyraz troski władz o równomierny rozwój całego Województwa oraz na wyrównywaniu szans dzieci z różnych miejscowości.

„Mamy takie miasta jak niedaleki Biłgoraj, ale także takie niewielkie miejscowości jak Tereszpol, gdzie trudniej o pracę, co może rodzić pewne trudności dla rodzin. Mamy nadzieję, że nasze wsparcie częściowo odciąży rodziny, wesprze dzieci w nauce oraz pokaże, że interesujemy się szkołami, które z jednej strony są miejscem edukacji i wychowania, ale także niejednokrotnie centrum życia społecznego” – dodaje Sawicki.