Woskrzenice Duże: Śmiertelny wypadek z udziałem robotników drogowych - wlubelskim.pl

Woskrzenice Duże: Śmiertelny wypadek z udziałem robotników drogowych

Policjanci ustalają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło we wtorek rano w miejscowości Woskrzenice Duże na drodze krajowej nr 2. Kierowca Volkswagena zjechał na przeciwległy pas ruchu i wjechał w grupę drogowców. Jeden z mężczyzn zginął na miejscu zdarzenia, a drugi trafił z obrażeniami ciała do szpitala.

Do tego zdarzenia doszło dzisiaj około godz. 10. Kierujący pojazdem marki Volkswagen Caravella jadąc od Terespola w kierunku Białej Podlaskiej z nieznanych dotąd przyczyn zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu i wjechał w 3-osobową grupę pracowników, którzy sprzątali jezdnię po wcześniejszej kolizji drogowej.

W wyniku tego wypadku jeden z mężczyzn – 35-latek, w wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu zdarzenia. Drugi z pracowników został przewieziony do szpitala.

65-letni kierowca busa trafił do szpitala na badania. Została pobrana od niego krew do badań.

Na miejscu zdarzenia policjanci wykonywali czynności pod nadzorem prokuratora. Wskutek tego zdarzenia, droga K-2 była zablokowana, później wprowadzono ruch wahadłowy. W chwili obecnej droga jest przejezdna.