Hrebenne: Obywatelka Dominikany z fałszywymi dokumentami zatrzymana na granicy - wlubelskim.pl

Hrebenne: Obywatelka Dominikany z fałszywymi dokumentami zatrzymana na granicy

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali podczas odprawy granicznej obywatelkę Dominikany. Kobieta przedstawiła do kontroli granicznej fałszywe dokumenty.

Do zdarzenia doszło 9 września na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem. Kobieta w wieku 50 lat, obywatelka Dominikany usiłując przekroczyć granicę od strony ukraińskiej przedstawiła fałszywe dokumenty do kontroli. Do odprawy granicznej na kierunku wjazdowym, stawiła się 50 – letnia ob. Dominikany. Nieprawidłowości w dokumentach przedstawionych do odprawy wykrył funkcjonariusz Straży Granicznej, który postanowił wnikliwie je zbadać. Podejrzenia pogranicznika potwierdziły się podczas szczegółowych badań dokumentów.  Okazało się bowiem, iż podróżna posługiwała się fałszywą hiszpańską kartą pobytu.

Teraz kobieta odpowie za posługiwanie się przy kontroli granicznej fałszywymi dokumentami. Czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Tylko w tym roku Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili ponad 500 przypadków fałszerstw różnych dokumentów, które podróżni przedstawili do kontroli. Najczęściej fałszowane są: „Oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy…..”, paszporty, wizy, dowody rejestracyjne pojazdów, polisy ubezpieczeniowe, zezwolenia na pobyt oraz prawa jazdy.