Wąwolnica: Pościg za 30-latkiem. Posiadał narkotyki - wlubelskim.pl

Wąwolnica: Pościg za 30-latkiem. Posiadał narkotyki

Kilka zarzutów usłyszał 32 latek z gminy Wąwolnica, który nietrzeźwy uciekał motocyklem przed policjantami. Jak się okazało, nie tylko alkohol był przyczyną jego ucieczki. W kieszeni miał bowiem marihuanę. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Do zdarzenia doszło w sobotę po południu. Motocyklistę jadącego przez miejscowość Mareczki zauważyli policjanci puławskiego Wydziału Ruchu Drogowego, pełniący służbę na motocyklach. Dali kierowcy sygnał do zatrzymania się. Motocyklista przyspieszył, ominął funkcjonariuszy i podjął próbę ucieczki. Policjanci ruszyli za nim. Jeden z nich wyprzedził motocyklistę, dając mu sygnały, żeby się zatrzymał.

Wówczas kierowca hondy, próbując uciekać, skręcił w boczną drogę. Tam również został dogoniony przez funkcjonariusza. Podczas kolejnej próby ucieczki, 32 latek nie zapanował nad pojazdem i przewrócił się, uderzając w policjanta na motocyklu. Mimo tego, porzucił motor i piechotą próbował uciekać przez pola. Po kilkunastu metrach pościgu został zatrzymany.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że motocyklista ma blisko promil alkoholu w organizmie. Jak się okazało, nie była to jedyna przyczyna jego ucieczki. W kieszeni miał bowiem… marihuanę. 32 latek z gminy Wąwolnica trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzuty, za swoje czyny odpowie przed Sądem.