Lublin: Grupa nastolatków dewastowała ławki w Ogrodzie Saskim - wlubelskim.pl

Lublin: Grupa nastolatków dewastowała ławki w Ogrodzie Saskim

Troje nastolatków trafiło na komisariat po tym jak postanowili zdewastować ławki w Ogrodzie Saskim. Świadkiem zdarzenia był policjant po służbie, który na co dzień pełni obowiązki w łódzkiej komendzie policji. Funkcjonariuszowi udało się ująć jednego ze sprawców, a dwaj kolejniu zatrzymani zostali przez policjantów zs KMP w Lublinie.

Do zdarzenia doszło w środę przed godziną 21.00 w Ogrodzie Saskim. Grupa około 6 młodych osób zaczęła przewracać ławki. Świadkiem zdarzenia był policjant z łódzkiej komendy, który spacerował z dziewczyną. Wyjął legitymację i krzyknął, ze jest policjantem. Sprawcy natychmiast rzucili się do ucieczki. Policjant dogonił jednego z nich i chwycił za plecak. Młody mężczyzna uciekł a policjant zabrał plecak. Po chwili dogonił kolejnego i ujął. Przy głównym wejściu do parku przekazał młodego mężczyznę oraz plecak policyjnym wywiadowcom z KMP w Lublinie. W plecaku były dokumenty.

Podczas przeszukania terenu wywiadowcy zatrzymali kolejnych dwóch nieletnich. Cała trójka trafiła do IV komisariatu Policji. To 16-latkowie z Lublina, którzy zostali odebrani przez rodziców. Teraz sprawą nieletnich wandali zajmie się sąd rodzinny.