mObywatel: Na pocztę i pociągiem bez dowodu osobistego - wlubelskim.pl

mObywatel: Na pocztę i pociągiem bez dowodu osobistego

List polecony na poczcie odbierzemy bez dowodu osobistego. Od teraz wystarczy aplikacja mobilna mObywatel, na podstawie której urzędnik będzie mógł potwierdzić naszą tożsamość.

Dziś pod Urzędem Pocztowym przy pl. Litewskim w Lublinie odbyła się konferencja prasowa wiceministra Inwestycji i Rozwoju Artura Sobonia, Rodziny, wiceministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Krzysztofa Michałkiewicza, wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracyjnych Sylwestra Tułajewa i posła na Sejm RP Jerzego Bieleckiego, poświęcona aplikacji mObywatel.

Aplikacja to wirtualny portfel w którym znajdą się najważniejsze dokumenty używane przez Polaków na co dzień. Dokument elektroniczny jest honorowany tak samo jak tradycyjny, nie jest wymagane jego posiadanie. Znajdziemy w niej usługi takie dokumenty jak eRecepta, mTożsamość, która zastępuje nam dowód osobisty, Legitymacja Szkolna i Studencka, a także mPojazd, czyli wszystkie najważniejsze informacje (polisa OC, karta pojazdu i dowód rejestracyjny) o naszym samochodzie w jednym miejscu.

„Polska administracja staje się co raz bardziej administracją cyfrową i nowoczesną bo to zwiększa jej efektywność. Jesteśmy dzięki temu bliżej obywateli, jesteśmy bardziej skuteczni, po prostu ułatwiamy życie obywatelom”mówi wiceminister Inwestycji i Rozwoju Artur Soboń.

Dotychczas aplikację zainstalowało już 340 tysięcy użytkowników. Aplikację można pobrać bezpłatnie na smartfony z Androidem i iOS. Dzięki niej w telefonie komórkowym będziemy mieć szybki dostęp do wszystkich niezbędnych na co dzień dokumentów.