Biłgoraj: 24-latka zatrzymana za oszustwa internetowe - wlubelskim.pl

Biłgoraj: 24-latka zatrzymana za oszustwa internetowe

Policjanci kryminalni z Lubartowa doprowadzili do zatrzymania 24-letniej mieszkanki Biłgoraja, która podejrzana jest o szereg oszustów na portalu aukcyjnym. Oszustka oferowała towary na portalu aukcyjnym, po otrzymaniu pieniędzy na konto, kontakt się urywał, a towary nie docierały do zamawiających. Poszkodowanych przez oszustkę zostało wiele osób z całego kraju. Za popełnione przestępstwo kobiecie grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek policjanci Wydziału Kryminalnego lubartowskiej komendy zatrzymali 24-letnią mieszkankę Biłgoraja podejrzaną o liczne oszustwa za pośrednictwem portalu aukcyjnego. Jak ustalili mundurowi, kobieta wystawiała do sprzedaży różne towary, głównie odzież znanych marek, ponadto miała fałszować pieniężne przekazy pocztowe. Klienci, którzy przelali pieniądze na konto kobiety, zamówionych produktów nie otrzymali. Oszukane osoby to mieszkańcy z całej Polski.

W trakcie przeszukania, w miejscu zamieszkania 24-latki, policjanci ujawnili i zabezpieczyli telefon, który miała wyłudzić. Wartość odzyskanego mienia to kwota około 1 tys. złotych.

We wtorek, zatrzymana mieszkanka Biłgoraja, została przesłuchana i usłyszała kilkanaście zarzutów. Niewykluczone, że osób pokrzywdzonych może być więcej. Prokuratura Rejonowa w Lubartowie zastosowała wobec kobiety środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. 24-latce za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.