Parczew: Śmiertelnie potrącił pieszego i uciekł - wlubelskim.pl

Parczew: Śmiertelnie potrącił pieszego i uciekł

Parczewscy policjanci zatrzymali kierowcę, który kilka dni wcześniej śmiertelnie potrącił pieszego. Mężczyzna postanowił zbiec z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy poszkodowanemu. Do wypadku doszło pomiędzy miejscowościami Siemień, a Żminne na drodze wojewódzkiej W 815. Teraz 45 latkowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W sobotę  przed południem dyżurny parczewskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że przy drodze wojewódzkiej W 815 pomiędzy miejscowościami Siemień, a Żminne w przydrożnych zaroślach znaleziono ciało mężczyzny. Jak ustalili funkcjonariusze policji, przyczyną zgonu było potrącenie przez samochód, a do zdarzenia mogło dojść nawet kilka dni wcześniej.  Z zebranych materiałów mundurowym udało się ustalić markę i kolor pojazdu.

Funkcjonariusze zaczęli poszukiwać pojazdu marki Mitsubishi. W niedzielę wieczorem na terenie gminy Dębowa Kłoda na terenie jednej z posesji policjanci odnaleźli poszukiwany samochód. Jego właściciel, 45 – latek  został zatrzymany i trafił na posterunek policji. Wszystko wsazuje na to, że to on kierował pojazdem i śmiertelnie potrącił pieszego.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia 45-latkowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.