Świerże: Udaremniona próba przemytu 120 tys. sztuk papierosów - wlubelskim.pl

Świerże: Udaremniona próba przemytu 120 tys. sztuk papierosów

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej po raz kolejny udaremnili przemyt papierosów, tym razem o wartości ponad 84 tys. zł.

Do ujawnienia przemytu w pobliżu rzeki granicznej Bug doszło dziś we wczesnych godzinach porannych. Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Dorohusku zabezpieczyli wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzowych o szacunkowej wartości przekraczającej 84 tys. złotych. Papierosy w ilości 120 tys. sztuk, spakowane w pakiety i owinięte folią, zostały przemycone przy pomocy łodzi pontonowej przez rzekę graniczną Bug.

Pozostawiona na brzegu rzeki kontrabanda czekała w pobliżu miejscowości Świerże, w pow. chełmskim, na wywiezienie jej w głąb kraju. Dzięki czujności funkcjonariuszy towar został ujawniony i zabezpieczony przez Straż Graniczną. Do sprawy na terytorium Ukrainy, zatrzymano mężczyznę (ob. Ukrainy), który wcześniej dokonał przemytu papierosów.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, trwa ustalanie pozostałych sprawców przemytu.  Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG nie dopuścili do przemytu papierosów o wartości ponad 12 mln zł.