Lublin: Wsparcie dla strażaków poszkodowanych podczas nawałnicy w Modliborzycach - wlubelskim.pl

Lublin: Wsparcie dla strażaków poszkodowanych podczas nawałnicy w Modliborzycach

Dziś przed Lubelskim Urzędem Wojewódzkim odbyła się konferencja prasowa dotycząca pomocy jaką otrzymali strażacy z OSP Wierzchowiska, którzy zostali poszkodowani podczas akcji ratunkowej po przejściu nawałnicy w gminie Modliborzyce.

W konferencji prasowej udział wziął wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, poseł na Sejm RP Jerzy Bielecki, radny sejmiku województwa lubelskiego Ryszard Majkowski oraz zastępcaca lubelskiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Szczepan Goławski.

Nawałnica, która przeszła w środę (19 czerwca) przez Wierzchowiska, gm. Modliborzyce uszkodziła między innymi pozostawione pod remizą przez strażaków OSP prywatne samochody. Woda uszkodziła pojazdy, a strażacy zwrócili się o pomoc do radnego Ryszarda Majkowskiego i wspólnie wystąpili do Państwowej Straży Pożarnej o pomoc. Straż na apel odpowiedziała, jednak nie posiada podstaw prawnych do udzielenia takiej pomocy.

Wsparcie dla poszkodowanych strażaków zdecydowali się zorganizować Przemysław Czarnek, Jerzy Bielecki i Ryszard Majkowski z własnych środków. Strażakom wręczono dyplomy uznania za dobrze przeprowadzoną akcję i poświęcenie jakim wykazali się podczas usuwania skutków nawałnicy.