Radzyń Podlaski: Jechał ponad 200 km/h w obszarze zabudowanym - wlubelskim.pl

Radzyń Podlaski: Jechał ponad 200 km/h w obszarze zabudowanym

Dokładnie 201 km/h jechał w obszarze zabudowanym 26-latek zatrzymany w  środę przez radzyńską policję. Kierowca stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem karnym.

We wtorek policjanci radzyńskiej drogówki zatrzymali kierującego, który pomimo obowiązujących przepisów przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. 26-letni mieszkaniec gm. Komarówka Podlaska zatrzymany został do kontroli drogowej około godziny 17:20. Kierując samochodem osobowym marki Audi A4 w miejscowości Przegaliny Duże, gm. Komarówka Podlaska na drodze wojewódzkiej nr 813, jechał w terenie zabudowanym z prędkością 201 km/h.

26-latek przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 151 km/h. Poczynania mężczyzny ujawnione zostały za pomocą nieoznakowanego radiowozu wyposażonego w videorejestrator. Mężczyzna utracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy, ukarany został mandatem karnym, a na jego „konto” trafiło 10 pkt. karnych.

Policja apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość, to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych.