Łuków: Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, uderzył w drzewo - wlubelskim.pl

Łuków: Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, uderzył w drzewo

Jechał blisko 14 km/h w obszarze zabudowanym i nawet nie miał zamiaru zatrzymać się do kontroli drogowej. Uciekając przed policją zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Teraz grozi mu wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 49-letni łukowianin poniesie teraz konsekwencje, podczas kontroli okazało się, że miał ponad 0,6 promila alkoholu we krwi.

We wtorek policjanci z łukowskiej drogówki sprawdzali prędkość pojazdów poruszających się drogą biegnącą w obszarze zabudowanym w miejscowości Ławki. Według zgłoszeń dokonywanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w miejscu tym przekraczana jest dozwolona prędkość. Kolejny raz zgłoszenie dokonane na tej aplikacji potwierdziło się.

Po godzinie 9.00 funkcjonariusze sprawdzili prędkość jadącego tą drogą samochodu marki Audi. Okazało się, że kierujący jechał przez obszar zabudowany z prędkością 139 km/h i mimo znaku policjanta nakazującego zatrzymanie odjechał w stronę Łukowa.

Mundurowi ruszyli za uciekającą osobówką.  Uciekające audi wjeżdżając w drogę prowadzącą do lasu uderzyło w jedno z drzew. Kierujący autem wysiadł z pojazdu i uciekł do lasu.

Uciekinier został zatrzymany w momencie, kiedy chciał się ukryć na pobliskiej posesji. Zatrzymany 49-latek początkowo wmawiał policjantom, że nie kierował swoim audi, a po chwili tłumaczył, że nie ucierpiał w zdarzeniu, dzięki zapiętym pasom bezpieczeństwa.

Wkrótce okazało się, że zatrzymany 49-letni łukowianin miał ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił już prawo jazdy i dowód rejestracyjny swego samochodu, a wczorajszy dzień i noc spędził w policyjnym areszcie.

Gdy tylko usłyszy zarzuty. Grozi mu wysoka grzywna, zakaz kierowania pojazdami a nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Jego konto zasilą też punkty karne.

Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o powstrzymywanie się od spożywania alkoholu i ryzykowania jazdy pod jego wpływem. Pamiętajmy nawet najmniejsza ilość alkoholu obniża koncentrację i opóźnia reakcję kierującego.