Lubelskie: Silna drużyna Prawa i Sprawiedliwości do Senatu - wlubelskim.pl

Lubelskie: Silna drużyna Prawa i Sprawiedliwości do Senatu

Prawo i Sprawiedliwość w ubiegłym tygodniu zaprezentowało pełne listy swoich kandydatów w nadchodzących wyborach parlamentarnych do Sejmu i Senatu. Walka zapowiada się zacięta, bo chociaż Koalicja Obywatelska jeszcze nie przedstawiła swoich kandydatów do Senatu to wiele wskazuje na to, że do wyborów wystawi ich razem z PSL i Lewicą.

Opozycja zdecydowała się na zdobycie mandatów za wszelką cenę, stąd też desperacka decyzja o wystawieniu wspólnych kandydatów z resztą opozycji. Nie liczą się prezentowane poglądy, a jedynie anty-PiS, celem nie jest przedstawienie programu, a zdobycie jak największej liczby mandatów wykorzystując specyfikę jednomandatowych okręgów wyborczych do Senatu. Nikt nie ma złudzeń, że głównym celem opozycji w Senacie będzie torpedowanie działań rządu i Sejmu oraz próba paraliżowania kolejnych reform.

Dlatego też przed Prawem i Sprawiedliwością stoi trudne zadanie, a partia musiała postawić na silne i rozpoznawalne nazwiska. Szczególne w Lublinie, gdzie zdecydowano, że najlepszym kandydatem, który poprowadzi Prawo i Sprawiedliwość do zwycięstwa jest Krzysztof Michałkiewicz – wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Michałkiewicz to wieloletni działacz Prawa i Sprawiedliwości, a zarazem szef lubelskich struktur. Od lat związany z tematyką pomocy społecznej, w 1992–1998 sprawował funkcję dyrektora Wojewódzkiego Zespołu Pomocy Społecznej, a następnie dyrektora Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Wojewódzkiego. W latach 2002–2003 był zastępcą dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. To właśnie ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zajmowało się wdrażaniem sztandarowego programu Prawa i Sprawiedliwości – 500 Plus.

Na rozpoznawalne nazwiska PiS postawił także w pozostałych okręgach. W okręgu  14 Puławy, obejmującym powiaty lubartowski, łukowski, opolski, puławski i rycki o mandat senatora walczyć będzie Stanisław Gogacz, w okręgu 15 Świdnik o mandat ubiegać się będzie senator Grzegorz Czelej, a w okręgach 17, 18 i 19 wystartują Grzegorz Bierecki, Józef Zając i Jerzy Chróścikowski.