Łęczna: 27-latek znieważył policjantów, a potem usiłował wręczyć łapówkę - wlubelskim.pl

Łęczna: 27-latek znieważył policjantów, a potem usiłował wręczyć łapówkę

Kierując BMW uderzył w latarnię, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. 27-letni mieszkaniec z gm. Milejów w trakcie zatrzymania znieważył funkcjonariuszy policji, a następnie usiłował wręczyć im łapówkę w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek. Do dyżurnego łęczyńskiej komendy wpłynęło zgłoszenie, że kierowca bmw uderzył w latarnię i uciekł z miejsca zdarzenia. Całe zajście widzieli świadkowie, którzy zrelacjonowali przebieg zdarzenia oraz przedstawili rysopis kierowcy. Mężczyzna wkrótce został zatrzymany.

W trakcie wykonywanych przez funkcjonariuszy czynności 27-latek odmówił badania na zawartość alkoholu. W związku z  podejrzeniem kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu, została pobrana od niego krew.

W trakcie interwencji mieszkaniec gminy Milejów znieważył funkcjonariuszy, a następnie proponował im wręczenie korzyści majątkowej po 500 złotych w zamian za odstąpienie od wykonywania dalszych czynności służbowych.  Ponadto obiecał, że jeśli zostanie wypuszczony do domu, to  zorganizuje sobie osobę, która będzie go wozić.

Na nic zdały się jego zapewnienia i obietnice, 27-latek został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Wkrótce o wymiarze kary zadecyduje sąd.