Lubelskie: Wypadek z udziałem pijanego kierowcy. 32-latka miała ponad 3 promile - wlubelskim.pl

Lubelskie: Wypadek z udziałem pijanego kierowcy. 32-latka miała ponad 3 promile

Niebezpieczny wypadek na trasie Tarnogród – Biszcza. Kierująca samochodem marki Opel kobieta przekroczyła prędkość wskutek czego nie zapanowała nad pojazdem i zjechala do rowu. Tam auto uderzyło w drzewa, a następnie dachowało. Kobieta miała w organizmie krwi 3,5 promila alkoholu. 32-latka została przetransportowana do szpitala.

Do zdarzenia doszło we wtorek przed godziną 13.00 na trasie Tarnogród-Biszcza. Wstępne ustalenia policji wskazują, że jadąca oplem 32-latka z gminy Biszcza nie dostosowała prędkości do warunków jazdy w wyniku czego samochód wjechał do przydrożnego rowu, uderzył w drzewa i dachował.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że kobieta ma ponad trzy i pół promila alkoholu w organizmie. Z miejsca zdarzenia 32 latka została zabrana karetką do szpitala. Podróżowała sama. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy i dowód rejestracyjny.

Kobieta odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.