"Bezpieczny weekend". Ruszyła akcja policji - wlubelskim.pl

„Bezpieczny weekend”. Ruszyła akcja policji

Od dziś ponad 5 tysięcy policjantów każdego dnia weźmie udział w akcji „Bezpieczny weekend”. Na polskich drogach możemy spotkać między innymi nieoznakowane samochody BMW serii 3 Gran Tourismo.  Akcja potrwa do niedzieli do godz. 22.00.

Działania policji prowadzone są w porozumieniu z Europejską Organizacją Policji Ruchu Drogowego w ramach akcji „Prędkość” w krajach Unii Europejskiej. Akcja koncentruje się na kontroli prędkości, a także upłynnianiu ruchu w rejonach wjazdów do miast.

Liczba osób łamiących przepisy drogowe stale rośnie. Na dzień 12 sierpnia liczba zatrzymanych kierowców to 28,6 tysiąca, którzy przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 kilometrów. W tym samym okresie ubiegłego roku było to 18,2 tysiąca kierowców. To ogromny wzrost, który pokazuje, że dodatkowe działania policji są niezbędne w celu zapewnienia bezpieczeństwa.

Martwi liczba kierowców zatrzymanych za jazdę pod wpływem alkoholu, bo w tym roku osiągnęłą blisko 69 tysięcy. W czasie długiego weekendu najlepszym sposobem na ominięcie utrudnień drogowych jest wykorzystanie nawigacji GPS do czego zachęcają policjanci. Pozwoli to za zaoszczędzenie czasu i ominięcie korków, a to także przyczynia się do bezpieczeństwa na drogach.