Biłgoraj: Prezentacja założeń programu "Sieciowanie Pomocy" - wlubelskim.pl

Biłgoraj: Prezentacja założeń programu „Sieciowanie Pomocy”

Prezentacja założeń programu „Sieciowanie Pomocy” była tematem środowego spotkania z wiceministrem sprawiedliwości Marcinem Romanowskim w Biłgoraju. Na program skierowany do ofiar przestępstw i ich rodzin przeznaczone zostanie przez najbliższe trzy lata ponad 352 mln złotych.

Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju. Wzięli w nim udział przedstawiciele władz samorządowych z powiatu biłgorajskiego, a także ośrodków pomocy społecznej. Podczas spotkania był czas na otwartą dyskusję dotyczącą aktualnych form wsparcia dla pokrzywdzonych i nad propozycjami usprawnień programu. Został podpisany także list intencyjny.

„W tym roku wydatkowane zostanie 115 mln zł, 117,5 mln zł w 2020 roku oraz 2021 roku kolejne 120 mln zł. Łącznie przez najbliższe trzy lata wydatkowanych zostanie ponad 352 mln. Środki są przeznaczane m. in. na budowę sieci ośrodków wsparcia dla osób pokrzywdzonych. Taki lokalny punkt powstał m. in. w Biłgoraju, a na terenie Województwa Lubelskiego jest ich łącznie 7, w tym w Zamościu, Zwierzyńcu, Janowie Lubelskim, Krasnymstawie, Hrubieszowie, czy Tomaszowie Lubelskim. W tych punktach osoby pokrzywdzone przestępstwem mogą znaleźć pomoc” – mówi wiceminister sprawiedliwości, Marcin Romanowski

Okręgowy Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem powstał w Zamościu. Natomiast w Biłgoraju uruchomiono Loklany Punkt Pomocy, do którego można przyjść w każdą środę w godz. 14.00 – 19.00.

 

Źródło: bilgoraj.com.pl