Wilków: 37-latek znalazł pocisk artyleryjski w lesie - wlubelskim.pl

Wilków: 37-latek znalazł pocisk artyleryjski w lesie

Takiego znaleziska zdecydowanie nie spodziewał się spacerujący lasem 37-latek. Podczas spaceru mężczyzna znalazł pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej. Niewybuch został zabezpieczony przez mundurowych do czasu przyjazdu patrolu saperskiego Jednostki Wojskowej z Dęblina.

Do zdarzenia doszło w niedzielę w godzinach wieczornych na terenie gm. Wilków. Dyżurny opolskiej policji został telefonicznie powiadomiony przez 37-letniego mieszkańca gm. Wilków iż podczas spaceru w lesie ujawnił przedmiot wyglądem przypominający niewybuch. Na miejsce skierowany został policjant z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego, który potwierdził zgłoszenie. Okazało się, że znaleziony przez mężczyznę przedmiot to pocisk artyleryjski pochodzący z okresu II wojny światowej o długości około 50 cm. Mundurowi zabezpieczyli znalezisko do czasu przy na miejsce patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Dęblinie.

Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać, zbliżać się do nich czy też próbować przenosić. Ważnym jest również, aby do czasu przybycia właściwych służb, miejsce odnalezienia niewypału bądź niewybuchu zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób nieświadomych zagrożeń.