Chełm: 34-latek posiadał ponad 1400 paczek nielegalnych papierosów - wlubelskim.pl

Chełm: 34-latek posiadał ponad 1400 paczek nielegalnych papierosów

Ponad 1400 paczek papierosów bez polskiej akcyzy zabezpieczyli policjanci wspólnie z funkcjonariuszami straży granicznej. Zatrzymane wyroby należały do mieszkańca gminy Sawin. 34-latek nielegalny towar przechowywał w samochodzie. Szkoda na jaką naraził skarb państwa to ponad 24 tys. złotych. Mężczyzna usłyszał zarzuty.

W czwartek policjanci zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości gospodarczej chełmskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Dorohusku przeszukali teren jednej z posesji położonej w gminie Sawin. W zaparkowanym tam samochodzie marki BMW znaleźli i zabezpieczyli ponad 1400 pacek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano na kwotę ponad 24 tysiące złotych.  W związku z tą sprawą zatrzymali mieszkającego tam 34-letniego mężczyznę. Zatrzymany jeszcze wczoraj usłyszał zarzuty. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli też pieniądze. Zgodnie z przepisami kodeksu karno-skarbowego czyn ten zagrożony jest karą grzywny albo karą pozbawienia wolności do lat 3.