Hrubieszów: Zasnął za kierownicą i uderzył w drzewo - wlubelskim.pl

Hrubieszów: Zasnął za kierownicą i uderzył w drzewo

Zaśnięcie za kierownicą było najprawdopodobniej przyczyną wypadku drogowego, do którego doszło minionej nocy w Wereszynie. 28-letni obywatel Ukrainy poruszający się dostawczakiem marki Opel Vivaro zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zderzenia 51-letnia pasażerka pojazdu została poddana hospitalizacji. Przebieg wydarzeń ustala hrubieszowska policja.

Hrubieszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło minionej nocy w miejscowości Wereszyn gmina Mircze. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, 28 letni kierowca Opla Vivaro, ob. Ukrainy najprawdopodobniej zasnął za kierownicą pojazdu, w wyniku czego na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie na pobocze drogi i uderzył czołowo pojazdem w drzewo. Uszkodzenia pojazdu były na tyle duże, że 51 letnią pasażerkę opla ob. Ukrainy udało się uwolnić z samochodu dopiero po interwencji strażaków i użyciu przez nich specjalistycznego sprzętu. Kobieta z licznymi obrażeniami trafiła do szpitala. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Aktualnie policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie ostrożności i kierowanie się zasadami bezpieczeństwa. Nasze bezpieczeństwo na drodze zależy od rozsądku, rozwagi, wyobraźni oraz dostosowania do warunków panujących na drodze.