Hrebenne: Próbowały przekupić funkcjonariuszy Straży Granicznej - wlubelskim.pl

Hrebenne: Próbowały przekupić funkcjonariuszy Straży Granicznej

Dwie nieudane próby korupcji funkcjonariuszy Straży Granicznej w placówce w Hrebennem miały miejsce w ostatnich dniach. W obu przypadkach obywatelki Ukrainy usiłowały przekroczyć granicę i zaoferowały łapówkę funkcjonariuszom w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Pierwszy przypadek miał miejsce 29 lipca, gdy 62-letnia Ukrainka usiłowała wjechać do Polski nie posiadając odpowiednich dokumentów zezwalających na podjęcie pracy we wskazanym przez nią miejscu. Postanowiła więc zaoferować 400 zł łapówki funkcjonariuszowi, który o próbie korupcji powiadomił swoich przełożonych, a kobietę poinformował o tym, że jest zatrzymana. Podejrzana przyznała się do winy i poddała dobrowolnie karze 2000 zł i pozbawienia wolności na okres 1 roku w zawieszeniu na 2 lata.

Kolejna próba korupcji miała miejsce następnego dnia. 29-letnia obywatelka Ukrainy zaproponowała 100 zł łapówki. Nie posiadała dokumentów potwierdzających cel i warunki planowanego pobytu. W związku z usiłowaniem wręczenia korzyści majątkowej Ukrainkę zatrzymano i wszczęto postępowanie przygotowawcze. Wczoraj została doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Tomaszowie Lubelskim.  Za próbę korupcji funkcjonariusza grozi jej kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.