Poniatowa: Inwalida śmiertelnie potrącony na przejściu dla pieszych - wlubelskim.pl

Poniatowa: Inwalida śmiertelnie potrącony na przejściu dla pieszych

Opolska policja wyjaśnia okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w sobotę na przejściu dla pieszych na ul. Fabrycznej w Poniatowej. Według ustaleń policji wynika, że 47- letni kierowca Opla potrącił 82-letniego mężczyznę na wózku inwalidzkim w obrębie przejścia dla pieszych. Mężczyzna zmarł w skutek odniesionych obrażeń.

Do tego tragicznego w skutkach zdarzenia doszło  wczoraj około godz. 11:50 w Poniatowej na ul. Fabrycznej. Będący na miejscu wypadku policjanci ustalili, że kierujący samochodem marki opel 47-letni mężczyzna z gm. Poniatowa, jadąc ul. Fabryczną w kierunku ul. Młynki, potrącił na pasach pieszego, który poruszał się na wózku inwalidzkim. W wyniku zdarzenia pieszy został przewieziony do szpitala, jednak jego życia nie udało się uratować. Kierujący oplem w chwili wypadku był trzeźwy.

W sprawie wypadku drogowego opolscy policjanci pod nadzorem prokuratury będą prowadzili śledztwo w celu ustalenia dokładnego przebiegu tego tragicznego w skutkach zdarzenia. Policja apeluje o rozwagę do wszystkich użytkowników dróg.