Krasnystaw: Będzie dofinansowanie rządu do budowy mostu na Wieprzu - wlubelskim.pl

Krasnystaw: Będzie dofinansowanie rządu do budowy mostu na Wieprzu

Krasnystaw otrzyma dofinansowanie do budowy mostu na rzece Wieprz w ramach programu „Mosty dla Regionów” Dziś na Krasnystawskim rynku odbył się briefing prasowy z udziałem .wicepremiera Jacka Sasina, wiceministra Inwestycji i Rozwoju Artura Sobonia i wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka. W konferencji udział wzięli także parlamentarzyści, samorządowcy i burmistrz Krasnegostawu Robert Kościuk.

Chcemy w szybkim czasie te dysproporcje wyrównać. Chcemy, aby wschodnia Polska nie różniła się niczym w poziomie rozwoju infrastruktury od pozostałych części naszego kraju, dlatego jesteśmy zdeterminowani, żeby inwestować tutaj duże środki budżetowe właśnie w rozwój infrastruktury” mówił wicepremier Sasin.

Na budowę mostu mieszkańcy musieli czekać 18 lat. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo most w końcu powstanie. Koszt jego budowy wyniesie około 20 mln złotych, jego budowa zostanie w dużym stopniu sfinansowana ze środków budżetu państwa. Burmistrz Krasnegostawu otrzymał decyzję ministra inwestycji i rozwoju Jerzego Kwiecińskiego o pozytywnym zaopiniowaniu tej inwestycji z rąk Artura Sobonia i Jacka Sasina.

„Wybraliśmy 21 priorytetowych lokalizacji w całej Polsce, a otrzymaliśmy do końca marca tego roku 75 wniosków z różnych miejsc Polski z samorządów, które złożyły swoją aplikację do programu „Mosty dla regionu”. Wśród nich Krasnystaw i most, o którym dzisiaj mówimy” powiedział minister Artur Soboń.