Chełm: Pobili i okradli 89-letnią kobietę - wlubelskim.pl

Chełm: Pobili i okradli 89-letnią kobietę

Pobili i okradli 89-letnią kobietę, teraz dwóch mężczyzn w wieku 37 i 38 lat odpowie za rozbój. Kobieta została napadnięta we własnym domu, a z powodu obrażeń jakich doznała musiała zostać poddana hospitalizacji. Policji udało się odzyskać część skradzionego mienia. Sąd zastosował wobec bandytów środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za rozbój grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

W niedzielę dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o rozboju, do którego doszło w centrum Chełma. Z relacji zgłaszającej wynikało, że do mieszkania 89-letniej kobiety przez wyważone okno weszło dwóch mężczyzn. Napastnicy zaatakowali i pobili starszą panią. Skradli z jej mieszkania portfel, telefon komórkowy i obrączkę po czym oddalili się. Pokrzywdzona z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Chełmscy kryminalni wspierani przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zatrzymali następnego dnia prawdopodobnych sprawców. Okazali się nimi dwaj mężczyźni w wieku 37 i 38 lat, którzy nie posiadają stałego miejsca zamieszkania.

Funkcjonariusze odzyskali cześć skradzionego mienia. Obaj wchodzili już wcześniej w konflikt z prawem. Młodszy z nich ma na swoim koncie rozbój. Jak ustalili śledczy mężczyźni kilkukrotnie chcieli też wypłacić pieniądze z bankomatu wykorzystując do tego celu skradzioną wcześniej kartę. Jednak nieznajomość kodu uniemożliwiła im wypłatę. Wczoraj obaj zostali doprowadzeni do sądu, gdzie orzeczono wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego rozbój zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 12.