Ursula von der Leyen w Warszawie. Spotkała się z Mateuszem Morawieckim - wlubelskim.pl

Ursula von der Leyen w Warszawie. Spotkała się z Mateuszem Morawieckim

Dziś Ursula von der Leyen przyjechała do Polski ze swoją drugą wizytą zagraniczną jako szefowa Komisji Europejskiej. Warszawa to druga w kolejności stolica po Paryżu, do której przyjechała von der Leyen by dyskutować na temat składu nowej komisji. Dziś spotkała się z premierem Mateuszem Morawieckim. Przed spotkaniem odbyła się wspólna konferencja prasowa.

„Będziemy rozmawiać na temat innowacji i rozwoju technologii, jesteśmy bardzo otwarci na nowe propozycje i bardzo się cieszę, że pani von der Leyen przyjechała tutaj do Polski, żeby porozmawiać na te tematy” – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Przed nową szefową Komisji Europejskiej stoi zadanie sformowania nowego składu komisji, dlatego też prowadzi w tej sprawie negocjacje z szefami państw i rządów wszystkich krajów członkowskich. W pierwszej kolejności udała się do Paryża, gdzie spotkała się we wtorek z prezydentem Emmanuelem Macronem. Teraz przyszedł czas na Warszawę – jako drugą w kolejności.

„Bardzo istotne dla mnie było to, by po Berlinie i Paryżu przyjechać od razu do Warszawy. Polska jest ważnym państwem członkowskim UE, państwem Europy Środkowo-Wschodniej”mówiła szefowa Komisji Europejskiej.

Podczas spotkania z premierem Morawieckim, Von der Leyen miała przedstawić główne założenia swojej pracy jako szefowa KE. Główne tematy wokół jakich skupiały się dzisiejsze rozmowy to dobrobyt, bezpieczeństwo i zrównoważony rozwój.