Chełm: Jarosław Kaczyński na Pikniku Rodzinnym Prawa i Sprawiedliwości (foto) - wlubelskim.pl

Chełm: Jarosław Kaczyński na Pikniku Rodzinnym Prawa i Sprawiedliwości (foto)

Atrakcje dla najmłodszych, wyroby kulinarne z regionu i występy kapel ludowych. W sobotę (20 lipca) w Chełmie odbył się Piknik Rodzinny Prawa i Sprawiedliwości. Gościem specjalnym pikniku był prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Jeszcze przed przyjazdem Jarosława Kaczyńskiego na scenie pojawiła się europosłanka Beata Mazurek wraz z marszałkiem województwa lubelskiego Jarosławem Stawiarskim, prezydentem Chełma Jakubem Banaszkiem i liderem listy do Sejmu w okręgu chełmskim Jackiem Sasinem.

„Jesteśmy tutaj dzisiaj, żeby z państwem rozmawiać. Dobra zmiana jest warta tego, by ponownie nam zaufać”mówiła do zebranych Beata Mazurek.

„Moja małżonka pochodzi z niedalekiego Hrubieszowa, bywamy tutaj bardzo często. Nie jestem tutaj nowy, nie jestem spadochroniarzem, znam tą ziemię bardzo dobrze, wiem jakie tutaj są potrzeby i oczekiwania. Wiele tutaj trzeba zrobić, żeby mieszkańcy mogli powiedzieć, że wreszcie Polska i rząd się nimi interesuje. My od czterech lat kładziemy ogromny nacisk na rozwój Polski wschodniej, nie chcemy jak nasi poprzednicy machnąć ręką na tę ziemię, uważamy że tu jest serce Polski”mówił wicepremier Jacek Sasin, lider listy PiS do Sejmu w okręgu chełmskim w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości został przywitany ogromnymi brawami gdy pojawił się pod sceną amfiteatru. Podczas przemówienia prosił o poparcie „Dobrej Zmiany” i odwoływał się do wiarygodności jaką może pochwalić się Prawo i Sprawiedliwość.

„Dotrzymaliśmy słowa. Rządząc Polską wykonaliśmy to, co zapowiadaliśmy (…) Wiarygodność to coś, o co zabiegaliśmy, ale także w dużej mierze odbudowaliśmy. To podstawa demokratycznego państwa (…) Jesteśmy partią, która dąży do tego, aby miasto i wieś żyły na tym samym poziomie”mówił podczas przemówienia do zebranych w chełmskim amfiteatrze, prezes Jarosław Kaczyński.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.