Ryki: 35-latek odpowie za uprawę marihuany - wlubelskim.pl

Ryki: 35-latek odpowie za uprawę marihuany

Uprawę roślin konopi indyjskich ujawnili ryccy policjanci na terenie gm. Ułęż. Podczas przeszukania zabezpieczyli prawie 100 krzaków konopi. Uprawa należała do 35-letniego mieszkańca powiatu ryckiego. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Ryccy kryminalni ustalili, że na terenie gminy Ułęż znajduje się nielegalna uprawa konopi indyjskich. W niedzielne popołudnie pojechali na miejsce, by zweryfikować posiadane informacje. W trakcie czynności funkcjonariusze ujawnili prawie 100 krzaków konopi indyjskich posadzonych w gruncie o wysokości około dwóch metrów. Dodatkowo uprawa była zamaskowana. Na gorącym uczynku pielęgnacji tych roślin funkcjonariusze zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu ryckiego.

Mężczyzna twierdził, że konopie hodował na własny użytek. Dzięki skutecznym działaniom ryckich policjantów kolejne narkotyki nie trafią na rynek.

Wczoraj wobec 35-latka Sąd Rejonowy w Rykach zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Najbliższe dwa miesiące „plantator” spędzi za kratkami.