Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego , po raz kolejny zatrzymali transport papierosów pochodzących z przemytu. Tym razem kontrabanda została ujawniona podczas kontroli samochodu dostawczego typu chłodnia  w Zamościu.

Dziś, we wczesnych godzinach porannych, funkcjonariusze Grupy Zamiejscowej w Zamościu – Placówki Straży Granicznej w Lublinie  wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno- Skarbowego w Białej Podlaskiej – Delegatura w Zamościu, w trakcie kontroli drogowej przeprowadzonej w Zamościu, zatrzymali ob. RP, który kierował pojazdem marki Fiat Ducato. Podczas prowadzonej kontroli, kierowca pojazdu, w którym przewożone były mrożonki, zachowywał się bardzo nerwowo. To skłoniło mundurowych aby „przyjrzeć mu się trochę lepiej”.

Podczas prowadzonych oględzin, funkcjonariusze zobaczyli dość nietypowy widok, okazało się bowiem,  że w pojeździe przeznaczonym do przewożenia zamrożonych produktów żywnościowych, znajdowały się również nielegalne papierosy pochodzące  przemytu. Kontrabanda znajdowała się w skrytce konstrukcyjnej znajdującej się pomiędzy przestrzenią ładunkową a kabiną pojazdu.

W chłodziarce pojazdu ujawniono papierosy różnych marek bez polskich znaków akcyzy w ilości ponad 100 tys. sztuk o wartości rynkowej ponad 70 tys. zł. W powyższej sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, zatrzymany 45 – letni mieszkaniec województwa łódzkiego, odpowie teraz za przestępstwo skarbowe.

Powiązane
Scroll to Top