Terespol: 12-latek postrzelił młodszego kolegę - wlubelskim.pl

Terespol: 12-latek postrzelił młodszego kolegę

Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia do jakiego doszło wczoraj na jednej z posesji w gm. Tuczna. Podczas zabawy 12-latka z młodszymi kolegami doszło do postrzelenia z wiatrówki jednego z nich. Na szczęście powstałe obrażenia nie zagrażają życiu chłopca. Policja apeluje o rozwagę i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.

Zgłoszenie o postrzeleniu 10-latka z wiatrówki, dyżurny komisariatu w Terespolu odebrał w środę w godzinach wieczornych. Do zdarzenia doszło na jednej z posesji w gminie Tuczna. Na miejscu policja ustaliła, że 12-latek i jego dwóch młodszych kolegów bawiło się na terenie posesji, gdy w pewnym momencie znaleźli wiatrówkę i śrut, którą postanowili się pobawić.

W czasie zabawy prawdopodobnie doszło do oddania niekontrolowanego strzału, przez jednego z chłopców. W jego wyniku postrzelony został będący na miejscu 10-latek. Na szczęście powstałe obrażenia nie zagrażają życiu dziecka. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności nieszczęśliwego zdarzenia. Apelują również o rozwagę i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.