Jutro prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński ogłosi liderów list poszczególnych okręgów w październikowych wyborach parlamentarnych. Jak wynika z nieoficjalnych informacji w okręgu numer 6 obejmujących zachodnie powiaty województwa lubelskiego, liderem listy zostanie wiceminister Sylwester Tułajew, natomiast w okręgu nr 7 będzie to Jacek Sasin.

Wraz z wyborem do Parlamentu Europejskiego Elżbiety Kruk i Beaty Mazurek, które były lokomotywami PiS w ostatnich wyborach na lubelszczyźnie, powstała potrzeba znalezienia osób, które je zastąpią. Według nieoficjalnych informacji w Lublinie ma być to wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracyjnych, Sylwester Tułajew. W zeszłorocznych wyborach był on kandydatem PiS na prezydenta Lublina, jednak przegrał z urzędującym Krzysztofem Żukiem w pierwszej turze.

Z kolei Jacek Sasin jest prawdopodobnym kandydatem w okręgu obejmującym Zamość, Chełm i Białą Podlaską. Ostatnimi czasy Sasin złożył wizyty między innymi w Tomaszowie Lubelskim i Hrubieszowie. Dziś wizytował Zamość, gdzie spotkał się z Andrzejem Wnukiem, prezydentem Zamościa.

Powiązane
Scroll to Top