Donald Trump przyleci do Polski 31 sierpnia - wlubelskim.pl

Donald Trump przyleci do Polski 31 sierpnia

Donald Trump potwierdził termin swojego przyjazdu do Polski na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Prezydent Stanów Zjednoczonych ma przylecieć nad Wisłę już 31 sierpnia.

Informacja o planowanej wizycie ma być potwierdzona przez źródła związane z Ministerstwem Spraw Zagranicznych. Termin wizyty prezydenta USA w Polsce miał zostać potwierdzony w ostatnich dniach – podaje portal wp.pl.

Donald Trump ma się pojawić w Warszawie już 31 sierpnia w sobotę, by 1 września wziąć udział w uroczystościach upamiętniających wybuch II wojny światowej. Planowane jest także jego wystąpienie i spotkanie w cztery oczy Trumpa z prezydentem Andrzejem Dudą.

Wraz z prezydentem Trumpem w Warszawie możemy spodziewać się większości przywódców z zaproszonych do udziału w obchodach państw. To okazja do zamanifestowania jedności sojuszu północnoatlantyckiego. Zaproszenia zostały wystosowane do państw Unii Europejskiej i do Partnerstwa Wschodniego, a także do sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa. Wizyta amerykańskiego prezydenta w tak ważnym dla Polaków to wielki sukces polskiej dyplomacji i potwierdzenie sojuszu polsko-amerykańskiego.