Niemal 1800 sztuk podrobionych produktów elektronicznych znanych marek zabezpieczyli funkcjonariusze policji zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału do walki z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie. Wartość zabezpieczonych towarów to blisko 370 tys. złotych. Zarzuty usłyszał już 28-letni mężczyzna.

Wczoraj policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami  Wydziału do walki z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie weszli na teren jednej z bialskich firm. Z posiadanych przez policjantów informacji wynikało, że mogą tam znajdować się produkty elektroniczne znanych marek oznaczone podrobionymi znakami towarowymi. Policjanci ustalili, że urządzenia wprowadzane były do obrotu za pośrednictwem jednego z portali internetowych.

Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili tą informację.  W sumie do policyjnego depozytu trafiło niemal 1800 sztuk „podróbek”. Zabezpieczono m.in. pad-y przewodowe, pendrive, ładowarki bezprzewodowe czy lokówki i suszarki.

Wartość zabezpieczonych przedmiotów została oszacowana na kwotę niemal 370 tys. zł. Zarzuty w tej sprawie usłyszał już 28-letni mieszkaniec miasta.

Zgodnie z artykułem 305 ustawy o prawie własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 5 lat.

Powiązane
Scroll to Top