Gmina Modliborzyce otrzyma 200 tys. złotych od sejmiku - wlubelskim.pl

Gmina Modliborzyce otrzyma 200 tys. złotych od sejmiku

Gmina Modliborzyce dostanie 200 tysięcy złotych na pomoc dla gospodarstw i mieszkańców, którzy ucierpieli w wyniku ulewy. Środki ma przekazać sejmik województwa lubelskiego, a radni mają podjąć uchwałę w poniedziałek.

Sejmik województwa przekaże gminie Modliborzyce 200 tys. zł na pomoc poszkodowanym w wyniku ulewy, która 19 czerwca spustoszyła trzy tamtejsze wsie. Decyzję w tej sprawie radni mają podjąć podczas sesji zwołanej na następny poniedziałek.

W wyniku ulewy 19 czerwca poszkodowane zostały trzy wsie w gminie, Pasieka, Wierzchowiska Pierwsze i Drugie. O wsparcie dla poszkodowanych zabiegali radni sejmiku Piotr Rzetelski i Ryszard Majkowski.

Dziś Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego poinformował, że podczas poniedziałkowej sesji tematem zajmą się radni, którzy muszą przyjąć uchwałę, co pozwoli na przekazanie gminie 200 tys. złotych.

Ulewa, która przeszła w połowie czerwca przez gminę Modliborzyce ucierpiało 115 rodzin. Zalaniu uległo 79 budynków z czego 13 nie nadaje się do ponownego zamieszkania.