Terespol: 350 porcji dealerskich marihuany w mieszkaniu 43-latka - wlubelskim.pl

Terespol: 350 porcji dealerskich marihuany w mieszkaniu 43-latka

Policjanci z Terespola zabezpieczyli 117 krzaków konopi indyjskich. Właścicielem uprawy okazał się 43-latek z gminy Rokitno, w którego miejscu zamieszkania ujawniono znaczne ilości środków odurzających. Teraz mężczyzna odpowie za posiadanie znacznych ilości narkotyków, grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do ujawnienia plantacji doprowadzili policjanci wydziału kryminalnego Komisariatu Policji w Terespolu. Rośliny znajdowały się w doniczkach na dwóch ogrodzonych działkach, na terenie nieużytków rolnych w trudno dostępnym miejscu. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 117 roślin z wykształconym już kwiatostanem.

Miejsce ich wysadzenia było dokładnie przygotowane, a „nielegalna uprawa” była stale doglądana. Właśnie przy tej czynności funkcjonariusze zatrzymali 43-letniego mieszkańca gm. Rokitno. W miejscu jego zamieszkania, policjanci ujawnili kilkadziesiąt gram suszu konopi. Po wstępnym badaniu potwierdzili, że jest to marihuana. Zabezpieczona ilość wystarczyłaby do sporządzenia niemal 350 porcji dealerskich tego narkotyku.

43-latek usłyszał już zarzuty. Odpowiadał będzie zarówno za uprawę konopi mogącej dostarczyć znacznej ilości ziela, jak również posiadanie znacznej ilości środków odurzających.

Wczoraj wobec mężczyzny Sąd Rejonowy zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.