Radzyń Podlaski: Śmiertelny wypadek na DK-19. Zginął motorowerzysta - wlubelskim.pl

Radzyń Podlaski: Śmiertelny wypadek na DK-19. Zginął motorowerzysta

Policjanci z Radzynia Podlaskiego badają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na drodze krajowej nr 19. W wyniku wypadku śmierć poniósł motorowerzysta. Policja apeluje o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Do wypadku doszło w niedzielę po godz. 17.00 w Radzyniu Podlaskim na skrzyżowaniu ulicy Brzostówieckiej z DK-19. Wstępne ustalenia policji pozwolił ustalić, że motorower marki Romet, którym kierował 41-letni mieszkaniec gminy Ulan-Majorat wymusił pierwszeństwo przejazdu i doprowadził do zderzenia z samochodem marki Iveco, którym poruszał się 52-letni mieszkaniec gm. Wohyń.

W wyniku zderzenia motorowerzysta doznał poważnych obrażeń i zmarł na miejscu zdarzenia. Kierowca Iveco był trzeźwy, co wykazało badanie alkomatem. Obecnie policjanci oczekują na wynik badania trzeźwości zmarłego 41-latka, od którego pobrano krew do badań.

Policja apeluje do kierowców o bezpieczną i rozważną jazdę, wymuszenie pierwszeństwa przejazdu, brawura, nadmierna prędkość i nieostrożność kierujących to główne przyczyny zdarzeń drogowych.