Młodzież z Litwy i Białorusi odwiedziła Sejm RP - wlubelskim.pl

Młodzież z Litwy i Białorusi odwiedziła Sejm RP

Dziś Młodzież z Litwy i Białorusi miała okazję zobaczyć jak wygląda Polski parlament od środka. Goście na zaproszenie wiceministra Inwestycji i Rozwoju Artura Sobonia złożyli dziś wizytę w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej.

Do Polski w ramach wymiany kulturalnej 42 dzieci przyjechało z Radunia na Białorusi i Solecznik na Litwie – to miasta partnerskie Świdnika. Wyjazd zorganizował Urząd Miasta Świdnik wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury.

Współpraca miast trwa od wielu lat. Młodzież z Litwy ma okazję uczestniczyć w ramach wymiany po raz drugi, z Białorusi po raz osiemnasty. Większość dzieci jest w Polsce po raz pierwszy”mówi Anna Broda z Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku.

Dziś goście mieli okazję zobaczyć funkcjonuje Polski parlament. Zwiedzili sejmowe korytarze i salę plenarną podczas wycieczki po Sejmie. Wiceminister Artur Soboń opowiedział o tym jak wygląda praca posła, jak przebiegają głosowania oraz jakie obowiązki i zadania na co dzień stoją przed wiceministrem. Dzieci odwiedziły także Łazienki Królewskie i Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wymiana potrwa do 10 lipca.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dzisiejszej wycieczki.