Od czwartku kierowcy mogą już jeździć nowym, 30-kilometrowym odcinkiem drogi ekspresowej S17 od Ryk do obwodnicy Garwolina. Uroczystego otwarcia nowej drogi dokonał minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Oddana dziś trasa biegnie w większości szlakiem starej drogi krajowej nr 17. Jest to droga dwujezdniowa z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku. Nawierzchnię wykonano z betonu cementowego, który jest trwalszy kosztem minimalnie zwiększonego hałasu podczas jazdy. W wakacje do użytku ma zostać oddane kolejne 15 km drogi od węzła Skrudki, wtedy ekspresówką pojedziemy z Lublina do końca obwodnicy Garwolina. W pełni gotową drogą ekspresową z Lublina pojedziemy najwcześniej w czerwcu 2020 roku.

„Bardzo się cieszę, że możemy dzisiaj oddać do użytku kolejny odcinek trasy S17, który przybliża nas do stworzenia w pełni ekspresowego połączenia Warszawy i Lublina. Kierowcy poruszający się pomiędzy tymi miastami zasługują na to, aby ich podróż mogła odbywać się w bezpiecznych i komfortowych warunkach”powiedział minister Andrzej Adamczyk.

Łączny koszt realizacji wraz z uwzględnieniem odszkodowań za przejęte nieruchomości, wynagrodzenie nadzoru i prace archeologiczne to około 840 mln złotych. Inwestycja została zrealizowana przy dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wykonawcą oddanego dziś fragmentu drogi jest firma Budimex.

Powiązane
Scroll to Top