Puławy: Trwają poszukiwania zaginionego kajakarza - wlubelskim.pl

Puławy: Trwają poszukiwania zaginionego kajakarza

Strażacy, WOPR i policja prowadzą poszukiwania 40-letniego kajakarza z Puław. Wczoraj pusty kajak dryfujący na Wiśle w Puławach wraz z rzeczami osobistymi zauważył przechodzień, który powiadomił służby. do tej pory nie odnaleziono zaginionego.

Informację od przypadkowego przechodnia, policjanci otrzymali wczoraj po południu. Na wysokości ogródków działkowych przy ul. 4 Pułku Piechoty zauważył on dryfujący na rzece pusty kajak. Początkowo próbował odnaleźć właściciela, gdy to nie poskutkowało powiadomił służby.

Funkcjonariusze wyciągnęli kajak z wody. Znaleźli w nim buty, kapok oraz plecak z rzeczami osobistymi. Na miejsce wezwano wodny patrol policji w celu sprawdzenia terenu. Na nieopodal znajdującej się wyspie znaleźli ubrania, wędkę i inne przedmioty należące do zaginionego 40-letniego mieszkańca Puław. Mężczyzna wyszedł z domu wczoraj przed południem z zamiarem wędkowania na Wiśle. Nad Wisłą został również odnaleziony jego samochód.

Poza policjantami działania poszukiwawcze prowadzili strażacy z PSP oraz OSP z Góry Puławskiej i OSP Włostowice, a także WOPR. Dzisiaj akcja poszukiwawcza została wznowiona. Policjanci, strażacy oraz WOPR sprawdzają brzegi Wisły, zaplanowano także działania specjalistycznej grupy nurków ze straży pożarnej.