Dorodne krzaki konopi rosnące w przydomowej szklarni ujawnili i zabezpieczyli policjanci z komisariatu w Niemcach. Sięgające nawet 1,60 m rośliny wyhodował obok pomidorów i ogórków 40-letni mieszkaniec gm. Wólka. Funkcjonariusze natknęli się na uprawę podczas przeprowadzanej na posesji interwencji zgłaszanej wobec agresywnego 40-latka. Mężczyzna został zatrzymany. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Funkcjonariusze z komisariatu w Niemcach pojechali wczoraj na interwencję zgłoszoną przez właściciela jednej z posesji w gm. Wólka. Ze zgłoszenia wynikało, że syn od pewnego czasu go nachodzi w domu, a obecnie wszczął awanturę i jest agresywny.

Na miejscu mundurowi zastali zgłaszającego, a także wskazanego 40-latka, który był pobudzony.  W trakcie prowadzonej interwencji uwagę mundurowych przykuł tunel do uprawy roślin. Kiedy sprawdzili, co znajduje się w środku, ujrzeli obok krzaków pomidorów koktajlowych i ogórków dorodne krzaki konopi.

Jak ustalili policjanci, rośliny te wysadził w tunelu 40-latek. Zdążyły już wyrosnąć osiągając wysokość od  1,40 m. do 1,60 m. Nielegalna plantacja została zabezpieczona, zaś 40-latek zatrzymany.  O jego dalszym losie zadecyduje wkrótce sąd.

Powiązane
Scroll to Top